צמחייה מלאכותית בבתי חולים

מגוון פתרונות מעוצבים של צמחיה מלאכותית לשימוש בבתי חולים, מרפאות וקליניקות: קירות ירוקים, עצים ושיחים מלאכותיים, צמחיה נשפכת, פרחים ועציצים.

מחקרים חדשים בתחום הרפואה מראים כי לעיצוב הסביבה הטיפולית יש השפעה משמעותית על תהליך ההחלמה של מטופלים ועל איכות העבודה של הצוות הרפואי. צמחייה מלאכותית היא אמצעי עיצוב יעיל, חסכוני וקל-תחזוקה, שמוסיף לחללים צבע וחיות, הופך אותם לנעימים יותר לעין וכך משפר את החוויה הכוללת של השהות בבית החולים.

צמחייה מלאכותית לבתי חולים

ניתן להשתמש בצמחייה מלאכותית במגוון רחב של עיצובים וסגנונות ולשלב אותה בכל חלל בבתי החולים – מחדרי המתנה ומסדרונות ועד לחדרי טיפול ומשרדים.

מסדרונות וחדרי המתנה

צמחייה מלאכותית עשויה לתרום רבות למראה ולתחושה של מסדרונות ואזורי המתנה במחלקות ובמיון, באמצעות יצירת תחושה מרגיעה ומזמינה יותר. לעיצוב חללים אלו, מומלץ להשתמש בערבוב בין סוגים שונים של צמחים, כמו עצים קטנים, פרחים, עציצים תלויים על הקירות, שיחים ועוד.

כך למשל, ניתן לשבור את האפרוריות המונוטוניות של חללי המתנה ידי התקנת קיר ירוק מלאכותי. מעבר ליתרונות האסתטיים, קיר ירוק עשוי לשפר את התנאים האקוסטיים בחלל פתוח. ניתן להציב עצים מלאכותיים גדולים בפינות לאורך המסדרונות, כדי לעצב מסגרת עיצובית וליצור בה פינות חמד נעימות. ניתן למצוא מבחר עצום של עצים , בשלל סגנונות, גדלים וטקסטורות, להתאמה מושלמת לקונספט של החלל. צמחייה נשפכת שתלויה מהתקרה יוצרת תחושה של עומק במסדרונות צרים, בלי להפריע למעבר ולתנועת המבקרים והצוות. שיחים מלאכותיים ועציצי במבוק מלאכותי מסביב לפינות הישיבה יעניקו לאזורים אלה תחושה של פרטיות.

צמחים מלאכותיים בחדרי מטופלים

רבים מהחולים השוהים בבתי חולים חשים כאבים, לחץ וחרדה, כדי לסייע להם להרגיש טוב יותר, מומלץ ליצור בחדרי מטופלים אווירה מרגיעה ככל הניתן – בין היתר, באמצעות צמחייה מלאכותית. יחד עם זאת, חללים אלו אמורים להיות פונקציונליים ונוחים לתנועה, לאפשר לצוות הרפואי גישה מהירה למטופל ולבני משפחתו והחברים לשבת לצידו בנחת במהלך הביקור. על כן, מומלץ לשלב בחדרי החולים צמחים קטנים שלא יתפסו שטח רצפה. למשל, אפשר להציב עציצים קטנים על שולחן, שידת אחסון או על אדן החלון כדי להקנות לחדר מגע אישי, חינניות וצבע. ניתן להניח על מדף סידור פרחים מלאכותי או להתקין בפינת החדר קיר ירוק בשילוב צמחייה נשפכת. אם החדר מרווח ולא עמוס, ניתן להציב עץ מלאכותי גדול בפינה ליצירת מראה הרמוני וזורם.

חדרי אוכל וקפיטריות

צמחייה מלאכותית תורמת לסביבה נקייה והיגיינית, לא מייצרת לחות או עובש ולכן נחשבת למתאימה ביותר לעיצוב מסעדות ואזורי סעודה בבתי חולים. הסביבה האסתטית והנעימה הנוצרת בזכות הצמחים הירוקים מסייעת לשיפור מצב הרוח אצל חולים וקרוביהם ומאפשרת לצוות רפואי לחדש כוחות במהלך הפסקות האוכל.

בפינות החלל מומלץ להציב צמחים גבוהים וצרים, שלא מפריעים לתנועת המבקרים. לשיפור האווירה, ניתן לפזר פרחים מלאכותיים במגוון צבעים על שולחנות האוכל.

יתרונות השימוש בצמחייה מלאכותית בבתי חולים

צרו קשר לעיצוב והתקנה של צמחייה מלאכותית בבתי חולים ומרפאות

סל קניות

0
image/svg+xml

אין מוצרים בסל

המשך קניה

לקבלת הצעת מחיר מוסדית?

איך נוכל לעזור?
Call Now Button